İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

     29 Ekim 2016

 

    Büyük Türk milletinin tüm dünyaya karşı verdiği varoluş mücadelesinin taçlandığı gün olan 29 Ekim, tarihimizin en önemli günlerinden biridir. Bu günde ilan edilen Cumhuriyet ile halk her türlü boyunduruktan kurtulmuş, özgür milli iradesi ile “Fikri hür, vicdanı hür” nesiller yetiştirecekleri yeni bir çağa adım atmış ve yirminci yüzyıldan bu güne  Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak dünyaya adını yazdırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Milleti “muasır medeniyetler seviyesine” yükselmiş ve artık bu gün pek çok konuda onların ilerisine dahi geçmiş, insanlık ve medeniyet seviyesi ile tüm dünyada örnek gösterilen bir toplum halini almıştır.

   Cumhuriyet; dili, bayrağı, ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Bu mutlu kuruluşun 93. Yılını kutladığımız bu günde birlik ve beraberlik içerisinde nice yüzyıllar baki kalacak Türk Milletinin refahı ve mutluluğu dileklerimle Cumhuriyet Bayramınızı kutlarım.

              Kadir KADIOĞLU

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.