İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Halk Eğitimi Merkezi Genel Sergisi

Bornova Halk Eğitimi Merkezi Genel Sergisi

BORHEM, genel sergisine yoğun ilgi

Bornova Halk Eğitimi Merkezi(BORHEM) 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Genel Sergisi bugün saat 13:00’da açıldı. Sergiye Bornova Kaymakamı Sayın Dr. Kadri Canan, Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir Kadıoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Necim Eroğlu, Karşıyaka Halk Eğitimi Müdürü Ebru Yücel, Mal Müdürü Sayın Nihat Kılıç, MTK Site Başkanı, Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Erkan Güler, Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Recep Çakmakçı, muhtarlar, okul müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı.

BORHEM Genel Sergi hazırlıkları sabah 09:00’da başladı. Hazırlıkların sona ermesinin ardından Cumhuriyet Meydanına gelen Sayın Kaymakam Canan ve Milli Eğitim Müdürü Kadıoğlu, BORHEM Müdürü Barış Derse ve birçok vatandaşla birlikte sergiyi açtı. Sergi açılışını sunan Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Gökhan Okutan konuşma yapması için kaymakama mikrofonu verdi bunun üzerine Sayın Canan, “Sayın Halk Eğitimi Yöneticilerimiz, Milli Eğitim Müdürümüz, muhtarlarımız, kurs eğitmenlerimiz, kursiyerlerimiz, çok değerli vatandaşlarımız bu muhteşem sergimize hoş geldiniz. Halk Eğitimimizden çok derli sergiler gördük. Bu yılki sergilerde çıkan eserler bizleri çok mutlu etti. Amacımız hep birlikte güzel Bornova’mıza yaraşır işler yapmaktır. Halk Eğitim’de bu işlerin ne kadar başarılı bir şekilde gerçekleştiğine şahitlik ediyoruz. Önce kursuyerlerimizi ve kurs eğitmenlerimiz sonra Halk Eğitim ve Milli Eğitimimizi tebrik ediyorum. Sergimiz herkese hayırlı olsun diyor hepinizi canı gönülden selamlıyorum” dedi.

 Stantlar rengarenk

Halk Eğitim Sergisi; Kursiyerlerin Bir İçim Su Ritim Grubu mini bir konser vermesinin ardından Türk Halk Oyunları gösterisi ilgi topladı. 23 Yaş Engellilerin Korosuna sergiye katılan konuklar da eşlik etti, hep bir ağızdan sev kardeşim, yıldızların altında, hayat bayram olsa, senden başka gibi şarkılar söylediler.  Gösterilerin ardından Kaymakam, Milli Eğitim Müdürü ve katılım gösteren konuklar;  Çeyiz Hazırlama, Resim, Ebru, 23 Yaş Engelliler, Kadın Giysileri, Takı Tasarım, Çocuk bakım Elemanı, El Nakışları, Keçe Yapımı, Nikah Şekeri Süsleme, Pike ve Yatak Örtüsü, Makine Nakışları, Çini Süsleme, Su Kabağı Süsleme, Ahşap Süsleme, Tezbih, Ege Ruh Sağlığı Atölye Çalışmaları, Flografi, Bilgisayar Kurslarının stantlarını dolaştı. Ebru Kursu standında MTA Site Başkanı canlı performans gösterdi. Ardından Emine Zafer’in Kadın Giysileri üzerine yaptığı mini şapka manken gösterisi katılımcılar tarafından çok beğenildi. Kaymakama Tel Kırmayla yapılmış bir tablo hediye edildi.

Unutulmaya yüz tutmuş eserler

BORHEM Genel Sergisine gün içinde yaklaşık 3 bin kişi akın etti. Unutulmaya yüz tutmuş el işi ürünlerin sergilendiği etkinlikte flografi, el nakışları, tel kırma, çini gibi kurslar bir daha ilgi odağı oldu. Halk Eğitim Kurslarında yapılan ürünlerin satışı için bir stant kuruldu ve isteyen kişilere ürünler satıldı. Birbirinden güzel ürünlerin uygun fiyata olmasından dolayı halk kısa sürede bütün ürünleri aldı. Akşam saat 20:00’a kadar sürecek etkinlik sahnesinde bağlama, gitar, ses, tiyatro gibi kursların hazırladığı gösteriler sunulacak.

 

Bornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi MerkeziBornova Halk Eğitimi Merkezi

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.