İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Orkide İlkokulu “İZMİR SANA KANIM FEDA” dedi.

TÜRK Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi (BKM) ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 15 Temmuz kahramanları anısına “İzmir sana kanım feda” adlı kan bağışı projesini başlatmış olup  Resmi ve özel eğitim kurumlarımızdaki öğrenci, öğretmen, okul personeli ve velileri kapsayacak proje kapsamında hem kan bağışı bilinci oluşturulması, yeni kan bağışçıları kazanılması hem de İzmir’in yıllık 50 bin ünite kan ihtiyacını karşılamak hedeflendiği bu kampanyaya Bornova Orkide İlkokulu da  “İzmir Sana Kanım Feda” diyerek katkı sunmuştur. 
Bornova Orkide İlkokulu  “İZMİR SANA KANIM FEDA”  dedi.

         TÜRK Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi (BKM) ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 15 Temmuz kahramanları anısına “İzmir sana kanım feda” adlı kan bağışı projesini başlatmış olup  Resmi ve özel eğitim kurumlarımızdaki öğrenci, öğretmen, okul personeli ve velileri kapsayacak proje kapsamında hem kan bağışı bilinci oluşturulması, yeni kan bağışçıları kazanılması hem de İzmir’in yıllık 50 bin ünite kan ihtiyacını karşılamak hedeflendiği bu kampanyaya Bornova Orkide İlkokulu da  “İzmir Sana Kanım Feda” diyerek katkı sunmuştur. 01 Mart 2017 Çarşamba günü Bornova Orkide İlkokulu’ nda gerçekleşen ve yoğun bir katılımın olduğu kampanya gün boyu sürmüş ve 450 ünite kan bağışı alınmıştır. Böylece Orkide İlkokulu kan ve kan ürünlerine ihtiyacı olan 1350 hastaya umut olurken her bir gönüllü kan bağışı için bir fidan dikilerek doğaya da can verilmesine aracı olmuştur. Ayrıca toplanan 450 ünite kan bağışı ile İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde Türkiye rekoru kırılmıştır. Bornova Kaymakamı Sayın Mustafa GÜNDOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir KADIOĞLU, Türk  Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Gökay GÖK’ ünde teşrif ettikleri kampanya için Okul Müdürü Güven DEMİRCİ, “Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyasına sosyal sorumluluk kapsamında duyarlılık gösterip destek veren, farkındalık yaratan öğretmen, öğrenci ve velilerime çok teşekkür ediyorum.15 Temmuz şehitleri kanlarını verdiler, bizlerde tüm vatandaşlarımız için ülkemizdeki birlik ve beraberlik için kan bağışında bulunarak katkı verdik. Okul olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.08-03-201708-03-201708-03-201708-03-2017

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.