İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Robot Olimpiyatları Başarısı

04 Haziran 2016 tarihinde İzmir’de düzenlenen Dünya Robot Olimpiyatları / WRO 2016 Türkiye Turnuvası Açık Klasman finallerinde Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırlamış oldukları “Gizli Çöp Ayrıştırma Tesisi” projeleri ile birinci oldular ve ülkemizi yurt dışında temsil etme hakkını kazandılar.
Dünya Robot Olimpiyatları Başarısı

Ülkemizi temsil etme hakkı kazanan öğrencilerimiz Yiğit Acartürk, Bayram Baran Ocak ve Mustafa Serkan Ulaş 24-28 Kasım 2016 tarihinde Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenecek olan WRO 2016 Hindistan yarışmasına gidiyorlar.

Takım Koçu Mustafa NAZMAN: Yarışmaya katıldıkları projede Lego Mindstorm EV3 ve Lego Mindstorm NXT işlemciler ile Arduino Mikroişlemci Kartını birlikte kullanan öğrencilerimiz, İzmir’de yarışmaya başlarken ziyaret ettikleri Harmandalı Çöp Tesisinden yola çıkarak, çöplerin ayrıştırılması için bir dağın içerisine gizlenmiş, çevreye hiçbir zararı olmayan, kendi enerjisini kendisi üreten, kâğıt, metal, cam ve metal atıkları ayrıştırıp, dönüştürerek endüstriye geri kazandıran bir tesis hayal ettiklerini ve gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirttiler.

Okul Müdürü Yusuf VURAL: Yarışma hazırlıklarına devam eden öğrencilerimiz, Hindistan’da olan Dünya finallerinde de iddialı olduklarını belirtip, hem teknolojik açıdan hem de İngilizce dil yeterlilikleri anlamında büyük bir gayretle hazırlandılar. Amacımız ülkemizi robotik teknolojide en iyi şekilde temsil etmektir.  Bizleri her alanda destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Kadir KADIOĞLU’na  ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

 

İlce Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir KADIOĞLU: Çocuklarımızla gurur duyuyorum. Onlar bizim geleceğimiz ve biz bu öğrencilerimize her zaman sahip çıkmalıyız. Ülkemizin sizin gibi gençlere ihtiyacı vardır.  Her zaman her konuda yanınızda olacağız. Zaten kendinizi ispatlayarak birinci olmuşsunuz. İnşallah ülkemize birincilik getirerek bu başarımızı taçlandırırsınız. Ülkemizi temsil edecek olan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

21-11-201621-11-201621-11-201621-11-2016 

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.