İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİNİN ORTA ASYA VE ORTADOĞU ÜLKELERİNE YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİNİN ORTA ASYA VE ORTADOĞU ÜLKELERİNE YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ

 

 

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİNİN ORTA ASYA VE ORTADOĞU ÜLKELERİNE YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ MAZHAR ZORLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Endüstriyel Otomasyon Teknolojilerinin Orta Asya ve Ortadoğu Ülkelerine Yaygınlaştırılması Projesi(IATE) kapanış töreni ve 8. ortak koordinasyon komitesi toplantısı 10 Mart 2015 tarihinde Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

Mazhar Zorlu IATE

 

Kapanış törenine MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sn. Şennur ÇETİN, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı Türkiye Ofisinden(JICA) temsilci olarak Sn. Miyuki KONNAI ve Sn. Emin ÖZDAMAR, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansından(TİKA) Sn. Berna GÜRKAŞ, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Vefa BARDAKÇI, İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Şube Müdürü Sn Melih AGZIBÜYÜK, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Kadir Kadıoğlu teşrif etmişlerdir. Kapanış törenine aynı zamanda 2007-2010 yıllarında yürütülen Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Yaygınlaştırma Projesi(SPREAD) kapsamında eğitim almış 40 öğretmen katılmışlardır.

  26 Kasım 2011 tarihinde MEB-JICA ve TİKA ortaklığıyla başlatılan Endüstriyel Otomasyon Teknolojilerinin Orta Doğu ve Orta Asya Ülkelerine Yaygınlaştırma Projesi(IATE) Nisan 2015 itibari ile sona ermektedir. Proje kapsamında Azerbaycan, Kazakistan, Pakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan, Filistin ve Afganistan’dan 138 katılımcı endüstriyel otomasyon teknolojileri ile ilgili temel, orta ve ileri seviyelerde çeşitli eğitimler almışlardır. Bu bağlamda ülkeler arasında dostluk ve kardeşlik bağları gelişmiştir.

 Mazhar Zorlu IATE

 

 Proje Kapanış töreninde konuşan Sn. Şennur ÇETİN konuşmalarında, proje çıktılarının sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla 2015 yılı süresince 15 adet hizmetiçi eğitim düzenleneceğini, TİKA aracılığıyla Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinden gelen talepler doğrultusunda Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan öğretmen eğitim merkezinde eğitimler verileceğini belirtmişlerdir.  

Mazhar Zorlu IATE

Kapanış töreninden sonra proje kapsamında 3 yıl boyunca gerçekleştirilen çalışmalar sergilenmiş ve projeye katkılarda bulunan kişilere plaket takdim edilmiştir.

Mazhar Zorlu IATE

 

 

SPREAD projesi kapsamında eğitim almış 40 öğretmen ve 5 kişilik öğretmen eğitim merkezi proje ekibi proje sonrası gerçekleştirilen çalışmalar ve işbirliği olanakları ile ilgili 2 günlük bir çalıştay gerçekleştirmişlerdir. Çalıştayda yapılan çalışmalar ve alınan kararlar rapor olarak JICA ve MEB’e sunulacaktır.

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.