İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Pilav Günü Etkinliği

Geleneksel Pilav Günü Etkinliği

“Geleneksel Pilav Günü Etkinliği” düzenlendi


2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bornova Evrenosoğlu Ortaokulu’nda “Geleneksel Pilav Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe AK Parti Milletvekili Ali Aşlık, Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, Bornova Belediye Başkanı Yüksek Mimar Olgun Atila, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, AK Parti Bornova İlçe Başkanı Arslan Keskin, Sancak Kosova Rumeli Derneği Başkanı Ömer Ok, sivil toplum örgütleri, muhtarlar, öğrenci velileri, eski okul öğrencileri, ve birçok vatandaş katıldı.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ortaokul öğrencilerinin Karadeniz ve Ege yöresine ait Halk Oyunlarıyla devam etti. Ardından kürsüye çıkan Evrenosoğlu Ortaokul Müdürü Dursun Saymaz, tüm katılımcılara teşekkür ederek okula yapılan 16 derslik ek binanın daha önce Atatürk Stadında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı toplu açılışta açıldığını ifade etti. Saymaz’ın konuşmasından sonra konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı şöyle konuştu: “Çok değerli kaymakamım, milletvekilim, sivil toplum örgütlerimizin değerli başkanları, çok değerli mesai arkadaşlarımız, muhtarlarımız, MTK çarşımızın değerli temsilcileri ve üyeleri, tabi ki evimizin direği kadınlarımız, annelerimiz ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız hepinize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bugün geleneksel pilav gününde bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu güzel etkinlikte emeği geçen okul müdürü ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı daha iyi bir gelecek hazırlamak için var gücüyle çalışıyorlar. Amacımız bütün sorunlarımızı beraberce ve ortak akılla çözebilmektir. Çocuklarımızın geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum.”
“Milli Eğitimde gelişmeler var”
Katılımcıları selamlayan Dr. Kadri Canan şunları kaydetti: “Bornova’mızın çok değişik sahalarında olduğu gibi Milli Eğitim sahasında da çok önemli gelişmeler ve değişiklikler olmaktadır. İlçemizde son yıllarda hızlı bir şekilde okullaşma çalışmaları yürütülmektedir. Okullarımızın yanında Türkan Özilhan Devlet hastanesi 200 yataklı olarak yenilenmektedir. Böylece hastalarımızla-engellilerimizle daha yakından ilgilenmiş olacağız. Bütün çalışmalarımız vatandaşlarımız ve sizler için. Başta Milletvekilimize, Bornova Belediye Başkanımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Sivil Toplum Örgütlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
“Bol bol okuyun”
Horon tepen öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden Ali Aşlık, “Öğrencilerimize sesleniyorum, siz geleceğimizin mimarlarısınız, belki ileride siyasetçi olacaksınız, doktor, mühendis, öğretmen olacaksınız. Önce kendimize sonra aile ve toplumumuza yararlı bireyler olmak zorundayız. Tabi bunun için iyi yetişmemiz lazım. Devlet sizin için yeni okullar yapıyor çok daha iyilerine layıksınız. Bunu biliyorum. Faydalı bir birey olmanın yolu farkındalık yaratmaktan geçer, çok fazla televizyon izlemeyin, çok fazla internette dolaşmayın; bol bol kitap okuyun. Biliyorsunuz Türkiye’yi Atatürk kurdu, ülkemizi düşmanlardan o kurtardı, bunu bilmeyen yoktur. Peki bunu nasıl başardı o çok okurdu, ne şartta olursa olsun okurdu, bu yüzden sizlerde çok okumalısınız” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılara müzik dinletisi sunuldu, pilav dağıtıldı. Program sonunda yeni yapılan bina dolaşıldı.

 

Geleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü EtkinliğiGeleneksel Pilav Günü Etkinliği

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.