İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Horizon 2020 Marie Curie Skłodowska Programı Avrupa Araştırmacılar Gecesi Projesi - "BİLİM HERKESİ BİRLEŞTİRİR"

Yaşar Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan ‘Bilim Herkesi Birleştirir’ projesi, AB Ufuk 2020 Marie Sklodowska Curie Programı kapsamında fon almaya hak kazandı. Bu yıl Türkiye’den kabul edilen iki Araştırma Gecesi projesinden biri olan ‘Bilim Herkesi Birleştirir’ projesi kapsamında, 2016 ve 2017 yılının Eylül ayında halkı ve gençleri bilim insanları ile bir araya getirmeye yönelik ‘Avrupa Araştırmacılar Gecesi’ etkinlikleri düzenlenecek.
Horizon 2020 Marie Curie Skłodowska Programı Avrupa Araştırmacılar Gecesi Projesi - "BİLİM HERKESİ BİRLEŞTİRİR"

         Projede İzmir ve İstanbul Valiliklerinin yanı sıra İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim ve Gençlik Çalışmaları Enstitüsü Derneği ortak olarak yer alıyor. Toplam 18 ay sürecek projenin bütçesi 162.062,5 Euro.
         Proje ve faaliyetler, bir bilim şenliği formatında halkın ve özellikle gençlerin bilimle ve bilim insanları ile buluşmasını sağlamayı ve bilimsel aktivite ve gelişmelerin ulusal ve uluslararası düzeyde birleştirici bir rol oynayabileceğini vurgulamayı amaçlıyor.
         Bu amaçtan yola çıkarak proje ve faaliyetler 1) Bilim Nesilleri Birleştirir 2) Bilim Kültürleri Birleştirir 3) Bilim Cinsiyet Ayrımını Kaldırır 4) Bilim Paydaşları Birleştirir başlıklı 4 ana tema üzerine kurulu olarak ilerleyecek.
Proje kapsamında tüm Avrupa ülkeleri ile eşzamanlı gerçekleştirilecek Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinlikleri 2016 ve 2017 yıllarında, Eylül ayının son Cuma günü yaklaşık 12 saat sürecek. Etkinlik, Yaşar Üniversitesi kampüsü, ortak kurumların mekânları ve projeye katkıda bulunan diğer yerel kuruluşların mekânlarında bilimsel gösteriler, deneyler, bilim konulu sohbetler ve çalıştaylar gibi faaliyetlerin halka açık bir şekilde yürütülmesiyle gerçekleştirilecek.

13-07-2016

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.