İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU´nun 9 Eylül İzmir´in Kurtuluşu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir KADIOĞLU´nun  9 Eylül İzmir´in Kurtuluşu Mesajı

Gazeteci Hasan Tahsin (Osman Nevrez) ’in İlk kurşunu ile başlayan şehrimizin bağımsızlık mücadelesi , 9 Eylül 1922 ‘de güzel bir zaferle sonuçlandı. Her milletten Osmanlı tebaası ile kardeşlik içerisinde yaşayan bir  şehrin insanları, hür yaşamanın bilincindeydi her zaman. Dış güçlerin ve işgal kuvvetlerinin İzmir’i elde etme çabalarının boşa çıktığı gündür 9 Eylül. 

“Ordular İlk hedefiniz Akdenizdir , ileri!” emri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının Türk Milletinin bağımsızlık meşalesinin sürekli yanması için gösterdikleri gayret ve üstün stratejiler, milletimizin bağımsızlık sevdası ile birleşince  Kurtuluş Savaşımızın zaferle sona ermesini sağladı.

Sadece İzmir’in kurtuluş tarihi  değildir 9 Eylül . Tüm ülkemizin kurtuluşunun feyzidir. Ülkemizin , Egemizin incisi , güzel şehrimiz İzmir’in Kurtuluşu, Doğum Günü kutlu olsun. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum.

  Kadir KADIOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

1724.Sokak No2 Mevlana Mahallesi, Bornova / İZMİR - 0 (232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.