İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışı

MEB ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında İzmir- Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yürütülen  projeden edinilen bilgi ve deneyimleri Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerine de transfer edebilmek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında, 26 Kasım 2011 tarihinde imzalanan “Endüstriyel Otomasyon Teknolojilerinin Orta Doğu ve Orta Asya Ülkelerine Yaygınlaştırma Projesi” protokolü  çerçevesinde Kırgızistan ve Tacikistan´dan katılan kursiyerlere yönelik 4 haftalık grup eğitiminin açılış programı için Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yusuf ÇİDEM, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Melih AĞZIBÜYÜK, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir KADIOĞLU ile TİKA ve JİCA temsilcilerinin katılımıyla 05/01/2015 tarihinde İzmir Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen Eğitim Merkezi´nde başladı.
İzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışı

Açılışta konuşan Daire Başkanı Yusuf ÇİDEM: Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan endüstriyel otomasyon teknolojileri eğitim merkezimizde yıllardır öğretmen ve endüstri çalışanları gibi çok farklı gruplara eğitimler düzenleyerek teknolojiye hakim nitelikli insan gücünün yetişmesinde katkıda bulunduk. Bu uzun yolda 3362 Türk öğretmene ve 93 endüstri çalışanına teknoloji transferi gerçekleştirdik. Bu faaliyetleri gerçekleştirirken edindiğimiz tecrübeyle endüstriyel otomasyon teknolojileri eğitiminde takdire değer bir seviyeye ulaştık. Tecrübemizi uluslararası bir boyuta taşıma imkanı bulduğumuz endüstriyel otomasyon teknolojilerini ortadoğu ve orta asya ülkelerine yaygınlaştırma projemiz ile otomasyon teknolojileri eğitiminde uluslararası standartları yakalamış bulunmaktayız. Bugün başladığımız grup eğitimi ile proje çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu proje sayesinde değişik ülkelerden yaklaşık 150 öğretmen Endüstiryel Otomasyon Teknolojileri hakkında çeşitli seviyelerde (temel, orta ve ileri) eğitim almış oldular. Bu eğitimlerle sadece teknoloji transferi yapmadık, aynı zamanda yeni dostluk ve kardeşlik köprülerinin kurulmasına da vesile olduk.

 

Bugün, dost ve kardeş ülkeler Kırgızistan´dan (5) ve Tacikistan’dan (5) olmak üzere toplam (10) kursiyerimize yönelik 4 hafta sürecek kursun başlangıcını yapmış bulunuyoruz. Kursiyerlerimizin kurs sonunda kazanacakları bilgi ve becerilerini ülkelerinde etkin bir şekilde kullanacaklarından hiç şüphem yoktur. Projeye verdikleri desteklerden ötürü başta TİKA ve JICA olmak üzere, okul müdürlüğümüze va öğretim görevlisi arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kursiyerlerimize başarılar diliyorum.

İzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışıİzmir Mazhar Zorlu Proje Açılışı

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.