İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Şampiyonundan anlamlı ziyaret

Matematik konusundaki yeteneğiyle ulusal yarışmalarda çeşitli başarılara imza atan Şehit Fatih Satır Bilim Sanat Merkezi  öğrencisi Yusuf Kağan Çiçekdağ, ilk kez katıldığı Asya Uluslararası Matematik Olimpiyatları´nda altın madalya kazandı.
Matematik Şampiyonundan anlamlı ziyaret

Matematik konusundaki yeteneğiyle ulusal yarışmalarda çeşitli başarılara imza atan Şehit Fatih Satır Bilim Sanat Merkezi  öğrencisi Yusuf Kağan Çiçekdağ, ilk kez katıldığı Asya Uluslararası Matematik Olimpiyatları´nda altın madalya kazandı.

Bangkok´ta 16 ülkeden yaklaşık bin 400 öğrencinin katıldığı olimpiyatlarda kendisini gösteren Yusuf Kağan Çiçekdağ altın madalyaya hak kazandı ve Türk bayrağıyla çıktığı sahnede madalyasını aldı.

Yusuf Kağan Çiçekdağ; babası Yusuf Çiçekdağ, Şehit Fatih Satır Bilim Satır Bilim Sanat Merkezi Müdürü Emine Ece Güleç ve Rehber Öğretmen Ece Yeti ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadir Kadıoğlu’nu ziyaret ettiler.

Öğrencimiz Yusuf Kağan Çiçekdağı bizzat tebrik eden Kadıoğlu; öğrencimiz ile gelecek planları üzerine konuştu.

Yusuf Kağan Çiçekdağ; Elektrik-elektronik ve/veya Mühendislik üzerine bir branşta çalışacağını belirtti.

Öğrenci Velisi Yusuf Çiçekdağ; “ Geleceğin mesleği y yazılım alanında yetenekli gençler bu konuya yönelmeli ve dışa bağımlılığı en aza indirgemeliyiz. Yusuf çok başarılı ve Matematik onda bir tutku, bazen günde 12 saat matematik çalıştığı oluyor, her anını soru çözümü ile geçiriyor. ” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu; “ Ben şuna inanıyorum. Yusuflarımız tükenmeyecek , ve bu tarz gençlerimiz hangi işi yaparlarsa yapsınlar , mesleğinde en iyi olmak için çaba sarfedecekler, en iyi olacaklar.” Şeklinde görüşlerini ifade etti.

Kısa sohbetin ardından öğrencimize Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un hediyesi , mektubu ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün hediyesi , bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu tarafından verildi.

04-09-201804-09-201804-09-201804-09-201804-09-201804-09-2018

1724.Sokak No2 Mevlana Mahallesi, Bornova / İZMİR - 0 (232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.