İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAZHAR ZORLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN YARIŞMA BAŞARILARI

MAZHAR ZORLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN YARIŞMA BAŞARILARI

 

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında okullarımızdan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Mazhar Zorlu Otomasyon ve Robot Takımı” (MZROBOTEAM) olarak katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok başarıya imza attı.

 

Okul Müdürü Yusuf VURAL, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Öğretmeni İbrahim AYDIN ve öğrenciler Sefa ÖZEL ile Doğacan ATALAN, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir KADIOĞLU tarafından kabul edildiler. Başarılı öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

 

Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu yıl katıldıkları yarışmalar ve elde ettikleri başarılar:

 

 1. İYTE(İzmir İleri teknoloji Enstitüsü) İztech Roboleague Robot Yarışması’nda güzide üniversitelerimizle beraber 5 kategoride kendini göstermiş ve “Çoklu Mini Sumo” Kategorisinde İkincilik elde etmiştir.

 

2. Uluslararası ODTÜ Robot Yarışması’nda saygın üniversiteler ile beraber serbest kategoride katıldıkları proje,  akademik bir jüri tarafından değerlendirilerek ilk 20 proje içine alınmış ve “Sergiye Değer Proje” olarak kabul edilmiştir.

 

3.  MEB Uluslararası Robot Yarışması’na,  “Çanakkale Savaşları” temalı kara ve deniz savaşlarını temsil eden iki temalı robot ile beraber toplam 3 kategori için yapılan robotlar ile katılım sağlamıştır.

 

4.  Tübitak 46. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması’nda “Bilgisayar” dalında Bölge Birinciliği kazanmıştır.  

 

5.  MEB Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri için yaptıkları  proje ile Bölge Birinciliği elde etmiştir.

6. Gediz Üniversitesi Roboged Robot Yarışması’nda “Serbest Kategoride” Birincilik elde etmiştir.

 

 

Mazhar Zorlu Otomasyon ve Robot TakımıMazhar Zorlu Otomasyon ve Robot TakımıMazhar Zorlu Otomasyon ve Robot TakımıMazhar Zorlu Otomasyon ve Robot TakımıMazhar Zorlu Otomasyon ve Robot TakımıMazhar Zorlu Otomasyon ve Robot Takımı

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.