İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISI

MEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISI

MEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISI KAPSAMINDA 5 AVRUPA ÜLKESİNDEN GELEN PROJE ORTAKLARINI OKULDA AĞIRLADI

Mediha Mahmutbey Ortaokulunun yaklaşık iki yıldır yürütmekte olduğu ve Türkiye’nin koordinatör ülke görevini üstlendiği “Bir Buğday Tanesi’nin Maceraları” isimli Comenius Projesinin Final Toplantısı kapsamında 15-20 Haziran tarihleri arasında 5 ülkeden (Bulgaristan, Polonya, İspanya, İtalya ve Slovakya ) gelen 35 kişilik okul müdürü, öğretmen ve öğrenci grubu okulda ağırlandı. Bir hafta boyunca devam eden proje ziyaretinde misafirler İzmir’in tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı buldular, Efes-Meryemana-Şirince Gezileri ile geçmişe yolculuk yaptılar. Konuk ülkelerden gelen öğrenciler okulun öğrencileri tarafından evlerinde misafir edildiler. Okulda yapılan kahvaltı etkinliğinde hazır bulunan konuk ülkelerin öğretmen ve öğrencileri karşılaştıkları ilgi ve misafirperverlikten çok etkilendiklerini dile getirdiler. Proje etkinlikleri kapsamında yapılan Uluslararası Ekmek Konferansında tüm ortak ülkeler proje aktivitelerini ve proje ürünlerini tanıtan sunumlar yaptılar. Proje ürünleri; ortak masal kitabı, ortak yemek kitabı, ortak atasözleri ve deyimler sözlüğü, ortak buğday ürünleri albümü, ekmekle ilgili şarkı ve danslardan oluşan ortak bir DVD, sofra kuralları filmi vb. Okul öğrencileri tarafından sunulan geleneksel bir Türk düğünü canlandırması ile biten proje ziyareti başarı ile sonuçlanmıştır.  Bu gezi sonunda misafirler ülkelerine güzel anılar, iyi dilek ve temennilerde bulunarak ayrılmışlardır.

Proje süresince desteğini esirgemeyen başta Bornova Kaymakamımız Sayın Dr. Kadri CANAN’a, Bornova Belediye Başkanımız Sayın Olgun ATİLA’ya, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadir Kadıoğlu’na, projemize destek veren hayırseverlere, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.


MEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISIMEDİHA MAHMUTBEY ORTAOKULU COMENIUS PROJESİ FİNAL TOPLANTISI

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.