İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Kadir KADIOĞLU´nun 10 Kasım Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Kadir KADIOĞLU´nun 10 Kasım Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Kadir KADIOĞLU´nun 10 Kasım Mesajı

Her yıl olduğu gibi bu gün de Mustafa Kemal Atatürk´ü sevgi ve saygıyla anıyoruz. Atatürk´ün göstermiş olduğu mücadeleyi yalnız 10 Kasımlarda değil, her zaman hatırlıyoruz. Bize verdiği görevler ve belirlediği hedeflere ulaşmak için millet olarak her daim görevimizin başındayız. 

Ülkemizin zor zamanlarında, onun ortaya koyduğu milli hedeflerin hatırlanması, bu tür çabaların değerinin farkına varılması, Atatürk’ün ebedi istirahatında huzur içinde yatması bakımından da önemlidir. Bu çetin zamanların birisi de şüphesiz çok yakın sürede milletçe üstesinden gelinen15 Temmuz kalkışmasıdır. O gece yaşananlar milletimizin demokrasiye sahip çıkma yolunda yazılan bir destandır.

15 Temmuzda ülkemiz 246 şehit vermiştir. Türk milleti o gece bir demokrasi destanı yazmıştır. Milletimiz, damarlarında akan asil kanın gücü ile devasa tankların üzerine büyük bir cesaretle, inançla ve devletine olan bağlılıkla, manevi güçle yürümüştür. 15 Temmuz darbe girişiminde Türk Milleti vatanına ve demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha göstermiş, tarih tekerrür etmiş, vatan hainleri büyük bir hezimete uğratılmış, milletimiz büyük bir zafer kazanmıştır. Düşmanlar bir kez daha hayal kırıklığına uğramışlardır. Şehitlerimizi Rahmetle anıyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağımıza, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz. Bir kez daha kendisini rahmet ve milletle anıyoruz.

 

10 Kasım Anma  Günü Kapsamında Gerçekleştirilen Etkinlikler

 

10-11-2016


10-11-2016
10-11-201610-11-201610-11-2016

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.