İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Naldöken’de Mahalle Sergisi yapıldı

Naldöken’de Mahalle Sergisi yapıldı

Naldöken’de Mahalle Sergisi yapıldı

Bornova Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Naldöken Mahallesindeki Yıl Sonu Sergisi’nin açılışı nedeniyle düzenlenen törene Bornova Kaymakamı Sayın Dr. Kadri Canan, Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir Kadıoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Erkan Güler, Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Recep Çakmakçı, Naldöken Muhtarı Mustafa Özgen, İnönü Mahalle Muhtarı Necla Yaman ve birçok mahalle sakini katıldı.

Bornova Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Mahalle Sergisinin son durağı Naldöken oldu. Sergiye yoğun bir katılım gerçekleşti. Serkan Çalışkan Usta Öğretici Kursiyerleri sergilediği Türk Halk Oyunları Kadri Canan ve Kadıoğlu tarafından büyük bir hayranlıkla seyredildi. Ardından serginin açılış Konuşmasını yapan Bornova Kaymakamı Sayın Dr. Kadri Canan, “Sevgili anne-babalar sevgili öğrenciler hepinizi en içten sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Halk Eğitim Merkezi ilçenin değişik mahallelerinde organize etmiş olduğu kursların yıl sonu sergilerinde bir araya geliyoruz. Daha önce de birkaç tane sergiye katıldık. Çok güzel çalışmalar gördük. Onların bu güzel çalışmalarından dolayı çok memnun olduk. Bugün de yine çok güzel bir çalışmaya geldiğimize şahitlik ediyoruz. Değerli kursiyerlerimizin üstlerine giymiş oldukları rengârenk ve birbirinden değerli elbiseleri ve takılarını görüyoruz, burada böyle güzelliklerin olduğunu görüyorum. Öğretmenimizi, kursiyerlerimizi, Halk Eğitimimizi tebrik ediyoruz. Bundan sonra daha nice ve güzel çalışmalarda birlikte olmak dileğiyle diyorum ve hayırlı olmasını temenni ediyorum. Halk Eğitim Yöneticilerini ve Milli Eğitim Müdürümüz Kadir Bey’i tebrik ediyorum ” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam Sayın Canan, Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadıoğlu ve Bornova Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Barış Derse kurdeleyi birlikte keserek serginin açılışını gerçekleştirdi. Fusun Yavaşoğlu Kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı sergide birbirinden renkli yatak örtüleri, masa örtüleri, el işlemeli, yastıklar, gelin ve nişan bohçaları, taşlı ve yapıştırmalı işlemeler vb, el emeği, göz nuru ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Sergi sonunda Kaymakam Canan ve Milli Eğitim Müdürü Kadıoğlu Halkın istek ve şikâyetlerini dinledi.

 

Naldöken Mahalles SergiNaldöken Mahalles SergiNaldöken Mahalles Sergi

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.