İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler karnelerini törenle aldı

Öğrenciler karnelerini törenle aldı

Öğrenciler karnelerini törenle aldı

Bornova Kars Halil Atila İlkokul öğrencileri karnelerini okullarında düzenlenen törenle aldı. Törende öğrencilerin ve velilerin karne heyecanını paylaşan Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Güneş, AK Parti İlçe Başkanı Arslan Keskin oradaydı. 

 

Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı Okul Müdürü İbrahim Süzük’ün konuşması ile devam etti. Süzük “15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yıl sonu karne törenimize hoş geldiniz. Karne heyecanını öğrencilerimizle birlikte yaşamaktayız. Okul aile birliğimizle, hizmetlilerimizle, güvenlik görevlilerimizle, memurlarımızla, rehberlik servisimizle, öğretmenlerimizle ve okul yönetimiyle birlikte olduk ve hep beraber başarılı bir yıl geçirdik. Okullarımız öğrencilerimizi hayata hazırlayan kurumlardır. Sevgili öğrenciler sizler bizim geleceğimizsiniz, bu okulda yapılan her şey sizler içindir” dedi.

“Çocuklarımızı sanal alemden uzak tutalım”

Daha dün 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının başlangıcını yaptıklarından söz eden Kadıoğlu konuşmalarına şöyle devam etti: “Hayat çok hızlı bir şekilde akıp gidiyor, önemli olan bu süreyi çok iyi değerlendirebilmektir. Özellikle çocuklarımız yaz tatilini çok iyi şekilde değerlendireceklerini ve sizlerin bu konuda gerekli önlemleri alacağınızdan eminiz. Sizlerden istirhamımız yaz tatili boyunca çocuklarımızı televizyon ve internetten uzak tutmanızdır. Onları hem sosyal hem sportif faaliyetlere katılarak gelecek Türkiye’nin genç mimarları olarak bu çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlayalım. Onları hem manevi, hem akademik hem sosyal yönden en iyi şekilde gelişimini sağlayarak hazırlayalım. Bizler eğitim camiası olarak her zaman yanındayız. Okullarla birlikte her zaman çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını sağlamak amacıyla gayret göstermekteyiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza, Sayın Bornova Belediyesi Başkanımıza ve eğitim camiasına hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Çocuklarımıza en güzel tatil günlerini dilerken sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”

Atila, çok onurlandı

Doğduğu yerde belediye başkanı olmaktan onur duyduğunu ifade eden Olgun Atila konuşmalarına şunları kaydetti: “Biz burada doğduk burada büyüdük ilkokulu burada okuduk. Ortaokul ve liseyi Suphi Koyuncu okulunda tamamladım. Bugün burada sizlere seslenmek benim için büyük onur verici. Bornova Belediyesi olarak okullarımıza katkılarımızı yapabileceğimiz desteği en hızlı şekilde yapmaya çalışıyoruz. Çünkü bu bizim görevimi, çocuklar bizim geleceğimiz, öğretmenler bizim rehberimiz, bu bilinçle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bugün ben de bir baba olarak karne heyecanı yaşıyorum. Birazdan onlar da karne alacaklar. Bornova olarak çok şanslıyız, gerçekten çocuklarımız çok iyi yetişiyor. Mezun olan çocuklarımızın ileride Cumhuriyetçi Atatürkçü bireyler olacağına yürekten inanıyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

“8 aylık bir maratonun sonuna geldik”

Her kesi selamlayarak söze başlayan Kaymakam “8 aylık bir maratonun sonuna geldik. Biz de bu 8 aylık süreçte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile beraber okullarımızı ziyaret ettik. Öğretmenlerimizle, okul müdürlerimizle toplantılar yatık. Çocuklarımızın daha iyi olabilmesi için neler yapmalıyız sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Okul Aile Birlikleri bizlerle olmaya çalıştılar. Öğretmenlerimizin ve Aile Birliklerimizin çok çalıştıklarını gördük. Hepsini tebrik ediyoruz. Çocuklarımız yorucu bir dönem geçirdiler, onlar güzel performans sergilerdiler. Allah onlara hayırlı bir ömür versin. Bu başarıların en büyük mimarları tabi ki annelerimiz. Bizleri yetiştiren annelerimize çok çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza aileleri ile beraber mutlu, huzurlu bir yaz tatili diliyorum” şeklinde konuştu.

Anasınıfı Öğrencilerinin Ateş Böceği dansı seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Eğitim-Öğretimde 40. Yılını dolduran öğretmen Halime Arslan 1B öğrencileriyle birlikte Canım Öğretmenim şiirini seslendirdi. 4C sınıfı öğrencileri ise Balkan Dansı gösterisiyle adeta seyirciyi büyüledi. A Klasmanında dereceye giren 3H sınıfı öğrencileri Eylül Kuşkonacak, Özün Pervane, Sarenur Sarıman’a Milli Eğtim Müdürü madalyalarını boyunlarına taktı. B Klasmanında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı madalya taktı. Kaymakam is e İftihar alan öğrencilere belgelerini takdim etti. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015Karne Töreni 2015

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.