İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aile Birlikleri ile Toplantı

Okul Aile Birlikleri ile Toplantı

“Bu birliktelik her şeyi başarır”

Özel İzmir Anadolu Lisesi’nde Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan ve Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu Okul Aile birlikleriyle bir araya geldi. Anadolu Lisesinin organize ettiği kahvaltıda birlikteliğin önemine vurgu yapıldı.
Kadri Canan ve Kadıoğlu;45 mahalleden 95 okulun Aile Birliktelikleriyle problemlerini dinlemek ve birliklerini pekiştirmek amacıyla toplandı. Kahvaltı esnasında Kaymakama saksıda çiçek hediye dildi. Kahvaltıdan sonra Konferans Salonuna geçildi. Salonda açılış konuşmasını yapan Kadıoğlu: “Değerli okul Aile Birliği başkanlarımız ve üyelerimiz, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Programımıza hoş geldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Amacımız yıl boyunca okullarımızın yaptığı çalışmaları değerlendirmek ve sorunlarımızı paylaşmak. Toplantımız hayırlı olsun” dedi.

Bu kez Okul Aile Birlikleri ile bir araya geldiler
Toplantıya katılanları selamlayan Kaymakam, amaçlarının kahvaltı yapmak olmadığını bir araya gelerek tanışmak ve birbirlerini daha iyi anlamak olduğunu ifade etti ve konuşmasını şöyle sürdürdü, “ Milli Eğitim Müdürlüğü camiası içerisinde bu tarz toplantılar çok nadir olan toplantılardır. 8 aylık bir eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Genelde bu 8 toplantıları okul müdürleri ile yaparız. Bu sefer Okul Aile birliği ile birlikte yapalım dedik çünkü sizler okul ve vatandaşların içerisindesiniz. Mahallelerin sorunlarını çok daha iyi biliyorsunuz. Eğitim döneminin başlangıcından itibaren her Salı bir okul aile birliği ile beraber olmaya çalıştık. Maalesef ki bütün okullara gitmeye zamanımız yetmedi. Gittiğimiz okullarda güzel beraberliği yakaladık bu açıdan kendimi şanslı hissediyorum. Bizim kapılarımız herkese açıktır. Bazı okullarımıza yaptığımız küçük katkılarla güzel işler çıktı. Yapılan her çalışma bizim için değerlidir. Yapılan işleri takdir edeceğiz ki daha güzel işler başarılsın. Okullarda öğrencilerimizin yaptığı işleri gördüğümüzde kendi çocuklarımız gibi onlarla gurur duyuyoruz. Bütün çalışmalara zevkle, aşkla, şevkle gelmeye çalıştık. Okul Aile Birlikleri de hep okullarıyla ilgili olduklarını görüp mutlu oldum. Bundan sonra da ilişkilerimizi daha da geliştireceğiz. Birlikteliğimiz güçlendirelim, sosyal problemlerimizi de çözen bir birliktelik olsun bu. Bu güç birliğini devam ettirirsek, gücümüzden kuvvet doğar. 95 tane okul, 45 tane mahallemiz var. Bütün mahalleden gelmiş insanlar birlikteliğimizi temsil edercesine bu birliktelik her şeyi başarır. Fakir ailelerin tespit edilmesi, özürlü çocukların bulunması, sıkıntı ailelerin bulunması, onların dertlerine çözüm olunması noktasında bizler her zaman yardımcıyız. Bizim görevimiz Milli Eğitim olduğu gibi bir diğer görevimiz de sosyal politikaları uygulamaktır. Hiçbir çocuğumuzun parasızlık yüzünden okuyamamasını arzu etmeyiz, devletimizin imkanı var, elimizden geleni yaparız.”

Vatandaşlar okullarla ilgili sorunlarını anlattı. Genel olarak, güvenlik sorunundan, çok amaçlı salonlarının bulunmamasından bahseden Aile birliği üyeleri, oyun parkının kurulmasını istediler. Program sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

Okul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile ToplantıOkul Aile Birlikleri ile Toplantı

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.