İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Erol OLÇOK ´un eşi , Şehit Abdullah Tayyip OLÇOK ´un annesi Nihal OLÇOK İlçemizde idi.

15 Temmuz’un kahraman şehitlerimizden Şehit Erol OLÇOK’un kıymetli eşi, ve 16. Sında vatana kendini feda eden Abdullah Tayyip OLÇOK’un muhterem annesi Nihal OLÇOK 26 Ekim 2017 Perşembe günü saat 11:00 ‘de  İzmir –Bornova Şehit Erol OLÇOK İmamhatip Lisesi’inde öğretmenler, idareciler ve gençlerimiz ile buluştu. İlham veren bu buluşma gençlerin hafızasına adeta  kazındı. Söyleşiyi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir KADIOĞLU, Şube Müdürlerimiz Sayın Rasim EREN, Sayın Abdurrahman GÜNEŞ, Eğitim-Bir-Sen Bornova temsilcisi Sayın Oktay TAŞDEMİR , Okul Müdürü Sayın Saadet EREN, İlçemiz Okul Müdürleri, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz izlediler.   Şehit Erol OLÇOK İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti izleyiciler tarafından hayranlıkla dinlendi, ardından şehitlerimiz için indirilmiş olan hatimin duası  yapıldı, duaya tüm davetliler eşlik etti. 
Şehit Erol OLÇOK ´un eşi , Şehit Abdullah Tayyip OLÇOK ´un annesi Nihal OLÇOK İlçemizde idi.

Nihal OLÇOK Söyleşisinde gençlere söyle seslendi.

“Ben oğluma inanmıyordum, günümüz gençleri gibi onu da havai buluyordum, sosyal medya kullanıyor, bilgisayar oyunları oynuyordu. Dünyalık hedefleri vardı her çocuk gibi. Ama hem o hem arkadaşları beni çok şaşırttılar. Bilgisayar oyunundan arkadaşları tabutunu  öyle omuzladılar ki… Ve ben o gittikten sonra öğrendim birbirlerini teveccüt namazına kaldıran çocuklarmış bunlar.  Çanakkale’de şehitlikler 15 , 16 yaşında gençlerle dolu, kurtuluş savaşı, Çanakkale, 15 temmuz ruhu hepinizin içinde var inanıyorum. Gençler sizleri seviyorum. Sizler Kimi zaman uzun saçınızla, kimi zaman kulağınızda küpenizle de olsanız, ruhunuzu biliyorum.

Son yüzyılda o kadar çok sahte kahraman türedi ki, Superman, Spiderman vs. bizim kendi öz kahramanlarımız var. Bastığı yere titreten Hz. Hamza’dan bahsediyorum, Kılıcını çekti mi adalet dağıtan Hz. Ömer’den bahsediyorum. “ dedi.  Ardından davetlilerden gelen soruları yanıtladı. Eşi ile tanışma hikayesini anlatması davetliler tarafından alkışla karşılandı . Sayın OLÇOK İmam hatip gençlerine şöyle seslendi. “ Siz İmam (lidersiniz) Hatip (konuşmacı)sınız. Daha çok konuşun ,  sesinizi çıkartın. Sizler bizler için önemlisiniz.”

Nihal OLÇOK hanımefendiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir KADIOĞLU katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür etti ve plaket sundu.

 

Söyleşi sonrasında Nihal OLÇOK hanımefendi “Şehit Oğlu Şehit” Kitabını imzaladı.

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.