İZMİR BORNOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Velilerle kahvaltıda buluştular

Velilerle kahvaltıda buluştular

 

Velilerle kahvaltıda buluştular

Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan ve Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu her hafta bir okulda velilerle buluşuyor. Bu hafta Bornova Merkezde bulunan Kars Halil Atila İlkokulunda kahvaltı eşliğinde velilerle sohbet ettiler.

Kaymakam ve Milli eğitim Müdürü okul ve vatandaşla olan iletişimlerinin devamlılığını sağlamak amacıyla okullardaki etkinliklerin yanı sıra her hafta bir okulda kahvaltıda bir araya geliyor. Kars Halil Atila Müdürü İbrahim Süzük başta olmak üzere okul yönetiminin hazırladığı kahvaltı etkinliğinde Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürü velilerin sorunlarını dinledi. Önce Kaymakam Canan, bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında her hafta bir okulumuzu ziyaret ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bu toplantılarımız sayesinde velilerimizle bir araya geliyoruz. Bu toplantıların amacı velilerimizin ve okullarımızın sorunlarını dinlemektir. Mahalle okullarımızda velilerimiz oradaki sorunları daha iyi bildikleri için onların görüşleri bizim için değerlidir. Bazen sağladığımız küçük desteklerle güzel işlerin yapıldığını görüyoruz. Kars Halil Atila Okulumuzda Şadıman ve Gülay öğretmenimizin başarılarını görüyoruz onların pozitif enerjisi öğrencilerimize yansıyor. Okula yaptığımız ziyaretler sayesinde aradaki mesafeler kalkacak. Geçen hafta Atatürk Mahallesindeki Mevlana okuluna gittik, oradaki sorunlar biraz daha farklı. Okulda Türkçe Öğretmeninin 26 öğrencisi hikayeler  yazarak bir kitap oluşturmuşlar. Ancak kitabı basamamışlar bunun için onlara destek olduk. Sonra bir etkinlikte kitabı bastıklarını söylediler ve hikayeleri okudum. Çok başarılı buldum. Türkçe Öğretmeni bana dedi ki; ‘Daha önce  kaymakamımız yoktu o yüzden kitap basamamıştık ama bu yıl artık bir kaymakamımız var’ demesi beni onurlandırdı.  Öğretmenimizin böyle konuşması aradaki mesafelerin kalktığını benimle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başarısını gösteriyor. Güzel zengin bir kahvaltı hazırlamışsınız emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bundan sonra hep beraber olacağız.”
Daha sonra velilerle tanıştılar ve onların sorunlarını dinlediler. Okul Yönetimi Kaymakam Dr. Kadri Canan ve Milli Eğitim Müdürü Kadir kadıoğlu’na çiçek verdi. Son olarak okul önünde toplu hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

Velilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştularVelilerle kahvaltıda buluştular

1724 sokak no 2 Mevlana mahallesi Bornova / İZMİR - 0(232) 3881065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.